Pagrindinis > Naujienos
Bendrijos Sėla Naujienos
Pačiu žaliausiu metu- „Zalvynė“
Parašė   
Ketvirtadienis, 31 Gegužė 2012 07:46

Birželio 9-10 dienomis Zarasai vėl sumirgės tautiniu jaunimu. 9-oji „Zalvynė“ kaip irpraėjusios  nestokoja dalyvių. Šiemet jų laukiame iš Druskininkų, Vilniaus, Jurbarko, Biržų, Švenčionėlių, Visagino, Utenos, Molėtų, Pasvalio, Kupiškio ir savųjų- penkių Zarasų rajono vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių. Kas gausiais būriais ( iki 25 dalyvių) kas mažesnėmis grupėmis mielai, iš  siūlomų šalyje įvairiausių folkloro festivalių, renkasi „Zalvynę“, nes čia jiems įdomu, gera pabūti.

Skaityti daugiau...
 
po žolines
Parašė   
Ketvirtadienis, 18 Rugpjūtis 2011 22:08

Paribio folkloro festivalis

„Žolinė“

Šių metų rugpjūčio 15 d. Sėlių aikštėje jau devynioliktą kartą praūžė Paribio folkloro festivalis, kuriame susirinko folkloro ansambliai, kapelos ir kolektyvai iš Antalieptės, Suvieko, Dusetų, Biržų, Kauno, Vilniaus ir Zarasų. Nuo pat ankstaus ryto jau ketvirtą dieną šurmuliavo gausi amatų mugė, kurioje kiekvienas galėjo rasti sau ką nors mielo ar labai naudingo namų ūkiui, o popietę užpildė folkloro ir kitų žanrų muzikos koncertai.

Skaityti daugiau...
 
Zalvynei praejus
Parašė   
Pirmadienis, 13 Birželis 2011 07:24

ĮVYKO JAUNIMO FOLKLORO SAMBŪRIS- STOVYKLA

„ZALVYNĖ“

Birželio 3-5 dienomis aštuntąjį kartą Zarasuose skambėjo tautinis jaunimas. „Zalvynė“, kaip vienas patraukliausių ir daug dalyvių sutraukiantis sambūris šiais metais buvo finansuotas Lietuvos – Latvijos bendradarbiavimo per sieną programos, projekto „Vasara kaime“ ir įtrauktas tarp nedaugelio Lietuvos renginių į regionų prioritetinių tęstinių renginių sąrašą, dalinę paramą gavęs iš LR Kultūros ministerijos. Pirmąją dieną stovykloje dalyvavo 55 Zarasų rajono ir 18 Daugpilio rajono jaunimo, o antrąją ir trečiąją dienomis į Zarasuose šurmuliavo per 300 dalyvių iš viso 21 folkloro kolektyvų.

Skaityti daugiau...
 
“Zalvynė“ Jaunimo folkloro festivalis - stovykla birželio 4-5 d. Zarasuose
Parašė   
Ketvirtadienis, 19 Gegužė 2011 21:47

Birželiui artėjant vėl norisi dažniau pabūti darnoje su gamta, ilgiau pavakaroti prie degančio laužo ir dainuoti, dainuoti… Lūžų miško laumės ima ruoštis svečių sutiktuvėms, o įdėmiai įsiklausius į Zaraso ežero salos pušų ošimą, gali išgirsti jų kartojamą vardą „Zalvynė“!

 

Žalia, žaliuojanti, jauna, kaip vasaros pradžios gamta, kaip jaunas žmogus Zalvynė - tai sėliškos kilmės vardas, reiškiantis žalią spalvą, tokių gausu sėlių krašte - Zalvė, Zalvelė, Zalvytė. „Zalvynė“- tai vaikų ir jaunimo festivalis - stovykla, rengiama jau nuo 2004 metų. Čia susiburia folkloro ansambliai iš Aukštaitijos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių miestų, kasmet dalyvauja nuo 200 iki 400 dalyvių. Tai projektas, skatinantis mokyklinio amžiaus jaunimo tautinę savimonę, kūrybiškumą, gyvųjų tradicijų tęstinumą ir paveldo studijas.

Skaityti daugiau...
 
Buriasi folklorinis jaunimas
Parašė   
Antradienis, 23 Lapkritis 2010 13:37

Vaikų ir jaunimo folkloro sambūris „Oželio pastogėj”, šiemet   XV –asis, ne visai apžiūra, ne visai šventė, bet „botagėlis” visus paskatinti  veiklai. Pasiruošti žiemos - pavasario – vasaros sezonų renginiams. Šiais metais į sambūrį, kuris vyks  lapkričio  26 dieną 1500 val. susiburs  jaunieji tautos tradicijų puoselėtojai iš Dusetų, Salako, Suvieko, Zarasų. Zarasiškiai žada pasirodyti net trijuose asmenyse – „Santarvės” ir Pauliaus Širvio pagrindinių mokyklų būreliai, bei abiejų minėtų mokyklų ir „Ąžuolo” gimnazijos  moksleivių – kultūros centro kolektyvas „Oželis”. Sambūris nesiekia, kad kolektyvai  būtų parengę visai naujas programas ar demonstruotų aukštą meninį lygį, svarbiausia, kad  judėtų, krutėtų kad nuo ankstyvo rudens turėtų tikslą pasiruošti šiam renginiui.

Šiais metais „Oželis” jaučiasi pribrendęs, kad galėtų suburti miesto jaunimą  pamokyti  tradicinių šokių. Į vakaronę, kuri prasidės tuoj pat po sambūrio, 1800 val. kviečiame visus ir gimnazistus ir jaunesnius moksleivius. Mes nepaskutiniai Lietuvoje  sugalvoję vis labiau  blėstančioms  diskotekoms alternatyvą. Štai kauniečiai renkasi bent kartą į savaitę, tradicinių šokių mokymus pradėjo Panevėžys, Varėna,  Kelmė kiti miestai, o kuo gi  blogesni Zarasai? „Oželio” jaunimas  jau seniai nerimsta, nes susidraugavo su Jekabpilio „Raksti”, kurie savo mieste trenkia smagias vakarones, o atvykę pas mus į stovyklas, renginius,  perdavė šį užkratą  mums. Šį kartą, kad būtų drąsiau, mes juos pasikvietėme pagriežti kartu mūsų rengiamoje vakaronėje ir visi turėtų galimybę pašokti ne tik lietuviškus, bet ir gražiausius latviškus šokius.

Laukiame jaunimo lapkričio 26 d. 1800 val. kultūros centro šokių salėje, o jeigu  vyresnieji nuliūs, kad čia tik jaunimui, tai nebūtinai, laukiame visų norinčių arba dar nežinančių ko nori, pabandyti pašokti tradicinį šokį.

 

Rima Vitaitė

Zarasų kultūros centro etnografė

 
<< Pradžia < Ankstesn 1 2 3 4 5 6 7 Sekantis > ir >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Sėlos įvykiai

Prisijungti