Kartu rašykime „Zarasų kultūros metraštį“!
Ketvirtadienis, 11 Gruodis 2008 17:51

Jovita2008-ieji metai Zarasams buvo įsimintini. Zarasai tapo pirmąja Lietuvos kultūros sostine, jiems suteiktas kurortinės vietovės statusas, dar gyvi Zarasų 500 metų jubiliejaus atgarsiai. Šiuos įvykius lydėjo įvairūs renginiai, festivaliai, parodos, koncertai, kuriuose inicijavo, režisavo, organizavo kultūros darbuotojai, o juose dalyvavo mūsų rajono kultūros centro ir padalinių meno kolektyvai... Bet praeina laikas ir viskas pasimiršta. Miesto jubiliejaus proga buvo išleistas leidinys „Zarasai laiko vilnyse“, pasakojantis apie miestelio kūrimąsi ir vystymąsi, tačiau apie kultūrą šiame leidinyje užsimenama vos keliuose puslapiuose, kuriuose panaudota labai maža dalis surinktos medžiagos. O juk suprantame, kad nuošaliam, ekonominiu išsivystymu niekada negarsėjusiam miesteliui kultūra yra viena iš svarbiausių mūsų istoriją maitinančių šaltinių...

Todėl norėdami, kad svarbiausi Zarasų rajono kultūros įvykiai būtų užfiksuoti ir kuo ilgiau išliktų mūsų atmintyje, nutarėme surinkti ir išleisti Zarasų kultūros metraštį. Šiame leidinyje atsispindės Zarasų kultūros istorija nuo seniausiai užtinkamų faktų iki šių dienų. Bus aprašyta Zarasų kultūros centro ir jo padalinių rajone vykdyta veikla, pristatyti tos veiklos iniciatoriai ir organizatoriai. Ypač įdomu bus pasklaidyti jau užmarštin nueinančių, senokai uždarytų kultūros namų istoriją ar rasti primirštą kolektyvo vadovo, vietinio kultūros entuziasto pavardę ar jo nuotrauką. Kartu prisiminsime ir visus veikusius kolektyvus, organizuotus renginius pompastiškaisiais tarybiniais, o gal ir ankstesniais metais. Tačiau suprantama, kad tokio leidinio parašyti vienam žmogui neįmanoma. Istoriją rašo žmonės. Todėl ir šiam leidiniui sudaryti reikalinga rajono žmonių, neabejingų kultūrai, parama.

Kreipiamės į visus Zarasų rajono gyventojus, kraštiečius, turinčius tinkamos medžiagos (atsiminimų, nuotraukų, afišų, skelbimų, laikraščių iškarpų, dokumentų, diplomų, padėkos raštų ir pan.), ir kviečiame atsiliepti. Bendradarbiauti galima su Zarasų kultūros centro arba su kaimuose veikiančiais kultūros padalinių darbuotojais. Informaciją pateikusiojo vardas ir pavardė bus skelbiama leidinyje.

Leidinys „Zarasų kultūros metraštis“ – unikali galimybė pristatyti Zarasų kultūrą dabarties ir ateinančioms kartoms. Kiekvienas žmogus nori (ir turi!) žinoti savo kultūros šaknis. Džiaugiamės, kad kuo daugiau zarasiečių prisidės prie savo krašto kultūros pristatymo.


Jovita Mikutavičienė,

Zarasų rajono savivaldybės

kultūros centro direktorė

 
Specialieji vandens projektai pirmojoje Lietuvos kultūros sostinėje – Zarasuose
     

Zarasai Lietuvos kultūros sostinė from Levasc on Vimeo.

Pirmoji Lietuvos kultūros sostinė – Zarasai 2008 metais pristato Lietuvai naują kultūrinę erdvę – Zaraso ežero salą, kurioje rugsėjo 5 -7 dienomis vyks ne tik pirmoji Lietuvos kultūros mugė, bet ir specialieji vandens projektai. 
            Anot projekto autorės Daivos Šukštulienės ,,nors šiais metais Zaraso ežero saloje kultūrinių renginių mylėtojai jau turėjo galimybę aplankyti regioninę dainų šventę per Jonines, festivalius ,,Roko naktys“ bei ,,Mėnuo juodaragis“, tačiau Zaraso ežero salos galimybės dar neatskleistos, taip vadinamieji specialūs vandens projektai atskleidžia naujas perspektyvas“.

Penktadienis, 29 Rugpjūtis 2008 15:57
 
Skaityti daugiau...
 
Kviečiame į Zarasų miesto šventę
Antradienis, 12 Rugpjūtis 2008 15:34


Rugpjūčio 15 d. kviečiame visus zarasiškius ir svečius atvykti į garbingos praeities miestą, kuriame per tradicinę Zarasuose didžiausio darbymečio, rugiapjūtės pabaigos, šventę – Žolines, švenčiamas ir miesto gimtadienis. Prasmingas Žolinės atlaidų paprotys - susitikti, pabendrauti su giminėmis, draugais, artimais ir brangiais žmonėmis į didelę šeimą sukviečia ne tik šio krašto vaikus, čia gyvenančius, bet ir tuos, kuriems Zarasai  - mielas širdžiai kraštas.

Skaityti daugiau...
 
Per Jonines Zarasuose – regiono Dainų šventė
Ketvirtadienis, 19 Birželis 2008 11:54
Pats gražiausias, pats kupliausias paparčio žiedas auga Zaraso ežero saloje! Netikite? Per Jonines atvažiuokite į Zarasus ir patys jo paieškokite! Jei tik per šokius ir dainas tam laiko nepritrūksite!

Birželio 20-24 dienomis Zarasų miesto Didžiajame slėnyje bei Zaraso ežero saloje rengiama šio regiono dainų šventė. Jis bus tarsi aidas 2007-ųjų vasarą Vilniuje ir Kaune įvykusios Respublikinės dainų šventės, UNESCO pripažintos šedevru ir įrašytos į pasaulinį nematerialaus paveldo sąrašą. Zarasiškiai didžiuojasi, kad pernai čia pasirodė ir jų krašto meno kolektyvai, šiemet priminsiantys unikalią Respublikinės dainų šventės programą.
Skaityti daugiau...
 
Lietuvos kultūros sostinės 2008 titulą iškovojo Zarasai
Antradienis, 15 Balandis 2008 16:03
 
Tai pranešė konkurso „Lietuvos kultūros sostinė 2008” organizatorius – VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009”.

Iš viso Lietuvos kultūros sostine 2008 siekė tapti 39 miestai ir miesteliai. Aršiausia kova vyko tarp Zarasų, Anykščių, Zapyškio (Kauno raj.), Veliuonos, Šiaulių, Trakų ir Kauno. Nepriklausomų ekspertų komisija, kurią sudarė 13 narių, įvertinę 57 projektų paraiškas, pirmenybę skyrė Zarasams. Šį miestą atstovavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos parengtas projektas „Kultūra kaip gyvas vanduo“. Zarasams skirta 100 000 litų šiam projektui įgyvendinti.

Skaityti daugiau...
 
Zarasų pučiamųjų instrumentų orkestras čempionato zoniniame ture iškovojo ketvirtąją vietą
Pirmadienis, 14 Balandis 2008 22:39

 

Tikriausiai niekam ne naujiena, kad Lietuvoje vyksta liaudiškos muzikos kapelų varžytuvės. Jas transliuoja nacionalinė televizija, visa Lietuva gali tiesioginiame eteryje stebėti liaudies muzikantų kovą. Bet ne kiekvienas žino, kad varžytuvės vyksta ir tarp pučiamųjų orkestrų. Orkestrinės muzikos mylėtojas, „Panevėžio Garso“ pučiamųjų orkestro vadovas, idėjos autorius Remigijus Vilys, balandžio 4-5 dienomis visus Lietuvos orkestrus sukvietė į aštuntąjį Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatą. 

            Praėjusių metų gruodžio mėnesį Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Giedriaus Lazdausko, vyko į Vilnių dalyvauti minėto čempionato zoniniame ture. Daugeliui muzikantų tai buvo rimtas išbandymas. Gavęs komisijos pagyrų ir pastabų, įvertintas 70 balų, orkestras sėkmingai įveikė „A“ kategorijos barjerą ir pateko į finalinį turą. 

           

 

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesn 61 62 Sekantis > ir >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL