KARMEN: jei Dievas būtų moteris
Pirmadienis, 30 Lapkritis 2015 09:53

Gruodžio 28 d. 18 val. Bilieto kaina 5 Eur. Flamenko šokio spektaklis "KARMEN: jei Dievas būtų moteris" debiutinis 2014 metais įkurto VšĮ "Flamenko šokio teatro" spektaklis. Analogo Lietuvoje neturintis "Flamenko šokio teatras" pirmą kartą Lietuvos žiūrovams pristato naują, ispaniška dvasia ir flamenko ritmais dvelkiančią istoriją apie Karmen ir jos žemiškai dievišką prigimtį.

Plazdantys flamenko šokėjų sijonai atskleis istoriją apie vieną iš daugelio tarp mūsų esančių moterų - Karmen, svajingą, kaprizingą ir tuo pačiu ryžtingą, už savo pasaulį kovojančią ir norinčią pripažinimo. Kiekviena moteris atpažins savąją Karmen ir norą dėlioti pasaulį pagal save: nuo vidinių savęs paieškų iki buitimi kvepiančių akimirkų.

"KARMEN: jei Dievas būtų moteris" - tai flamenko šokio spektaklis, nepaliksiantis nei vieno abejingo, ir priversiantis kiekvieną pagalvoti, o koks pasaulis būtų pagal tavo Karmen?..

Spektaklyje žiūrovus džiugins ritmingas batelių flamenko ritmų kaukšėjimas, būrys charizmatiškų ispaniško žvilgsnio šokėjų. Įdomu tai, kad dalis audinių šokėjų autentiškiems kostiumams buvo atgabenta tiesiai iš Ispanijos. Kostiumams sunaudota daugiau nei šimtas metrų įvairiausių audinių.

Šokio spektaklio idėjos autorė, choreografė ir pagrindinio vaidmens atlikėja Sandra Muningytė "La Sandra", 2012 metais apsigynusi ir įgijusi Ispanijos šokio instituto “Alicia Alonso” scenos menų magistro laipsnį bei studijavusi visame pasaulyje garsioje flamenko meno ir šokio mokykloje “Amor de Dios” (Madridas), pas tokius flamenko virtuozus kaip Maria Juncal, Carmen La Talegona, Alfonso Losa, David Paniagua, Pepa Molina, La Truco, Belen Fernandez, Miguel Canas, Concha Jareno, Nino de los Reyes ir kt. 2012 m. Madrido teatre kartu su kolegomis pristatė eksperimentinį šokio spektaklį "J.S.Bachas: Goldbergo variacijos".

Flamenko (isp. flamenco) - jau 18-ajame a. paminėta ispaniškosios muzikos ir šokių stilius, kuris toks turtingas, kad savyje talpina dar bene 50 skirtingų atšakų. 2010 metais flamenko menas buvo įtraukas į UNESCO paveldo sąrašą. Flamenko viena gražiausių ir ekspresyviausių kūno kalbų, kilusių Ispanijoje, kuria šiandien dalijasi visas pasaulis. Įdomu tai, kad flamenko šokis priskiriamas suaugusių žmonių šokiui, atvirkščiai nei baletas, tad šokėjų amžius ir kūno sudėjimas pats įvairiausias. Flamenko turbūt pirmiausia ir "paperka" tuo, kad šokdamas gali būti savimi: su savo istorija, dvejonėmis ar šiandienos nuotaika. Juk neretai sakoma, kad flamenko šokį sudaro pusė šokėjo ir pusė aktoriaus.

VšĮ "Flamenko šokio teatras" džiaugiasi galėdamas Lietuvos publikai pasiūlyti šokio spektaklį, trykštantį ispaniška energija ir moteriškumu - "KARMEN: jei Dievas būtų moteris".

Spektaklio trukmė - 1 val.

VIDEO akimirkos:

https://www.facebook.com/1

https://www.facebook.com/2

https://www.facebook.com/3

Daugiau informacijos apie „Flamenko šokio teatrą“

https://www.facebook.com/pages/Flamenko

www.flamenkosokioteatras.lt