„Tarp fantazijos ir realybes“
Parašė   
Pirmadienis, 26 Gegužė 2014 15:11

Zarasų meno mokyklos baigiamųjų darbų paroda  „Tarp fantazijos ir realybes“ Kūrybinių baigiamųjų darbų parodai darbus pateikia aštuoni 2013 metų ir dešimt 2014 metų Zarasų meno mokyklos dailės skyriaus absolventų. Savo kūrybinių darbų temų ir atlikimo technikų įvairove mokiniai puikiai iliustruoja, kaip per šešerius mokslo metus meno mokykloje mokoma dailės paslapčių. Skirtingai pasirinkti darbų žanrai, individualūs kompoziciniai sprendimai, simboliai ir realizmas, spalvos ir formos- suskamba kartais labai drąsiai ir iššaukiančiai, kartais truputį naivokai, arba paslaptingai, bet visada neabejotinai nuoširdžiai ir gyvai. Beveik visų moksleivių darbai turi savo taisykles, unikalius dėsnius, kurie yra užkoduoti juose. Juos perskaityti mokės kiekvienas, kuris nors kiek yra susipažinęs su vaizduojamuoju menu, tai padaryti bus dar lengviau tiems, kurie jau lanko dailės būrelį arba meno mokyklos dailės skyrių.

Parodoje pateikiama 10 tapybos, 2 piešimo ir 6 grafikos darbai. Savo baigiamiesiems kūrybiniams darbams mokiniai patys rinkosi tematiką ir sprendė, kokia technika jį atliks. Lauros, Luko, Rūtos, Miglės, Gabijos darbuose vaizduojama Zarasų gamta. Milda, Eglė, Evelina vaizduoja konkrečius arba išgalvotus žmones. Kitas šalis arba kitų miestų urbanistinius peizažus savo darbuose pavaizdavo Oskaras, Arianda, Danielė, Viktorija. Simbolika savo kūriniuose rėmėsi Emilija, Oksana, Ieva, Evelina. Natiurmortas prie širdies buvo Anastazijai ir Teresei. Kiekvieno moksleivio vizualiai išreikšta mintis, atsidūrusi šioje parodoje, dar labiau sustiprina pojūtį, kad tarp fantazijos ir realybės yra tik vienas mažas žingsnelis...Tik reikia sau pasakyti: „ Aš noriu ir galiu būti kūrėju“.

Parodos siekiamybė- paskatinti 5-10 klasių mokinius, kuriems nors šiek tiek rūpi kūryba, lankyti Zarasų meno mokyklos dailės skyrių, įgyti naujų žinių ir įgūdžių, išmokti ne tik originaliai, meniškai reikšti savo mintis, bet ir išsiugdyti savyje harmonijos supratimą, šiuolaikišką požiūrį į kitų dailininkų kūrinių tematiką bei turinį, ar paprasčiausiai gerai praleisti laiką, pailsėti nuo amžino skubėjimo ir bėgimo.

Visus parodos žiūrovus kviečiame pasimėgauti jaunųjų dailininkų kūrybinių darbų spalvomis, linijomis, formomis, pabandyti atspėti simbolių reikšmę ir taip pasinėrus į estetinę patirtį, atverti dar vienas meno suvokimo duris.

Parodos kuratorės - tapybos ir piešimo mokytoja Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė ir grafikos mokytoja Petronė Sekonienė.

2014 m. gegužė 27 d., Zarasai